MASTERCLASS 2

MASTERCLASS 2


​​Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

ÚVODNÉ INFORMÁCIE

MasterClass 2 -  Tanečné workshopy a odborné prednášky 

Workshopy a prednášky sú bezplatné.

09.03.-13.03. 2020

Objekt Alfa, Kasárne/Kulturpark, Kukučinova 2, Košice

Organizátor: OZ VIVA-tanečná škola

Koordinátor projektu: Katarína Sninská

O PROJEKTE

MasterClass 2  - Tanečné workshopy a odborné prednášky. Hlavnou myšlienkou projektu je priniesť na Slovensko a do Košíc prácu svetoznámej choreografickej osobnosti- JIŘÍHO KYLIÁNA. 

Prvý ročník MasterClass sa konal v roku 2018 a bol prezentáciou choreografických prác výrazných osobností svetového moderného baletu: Jiřího Kyliána a Attilu Egerháziho. 

MasterClass 2 nadväzuje na MasterClass a prináša opäť prostredníctvom tanečných workshopov a odborných prednášok vedených SHIRLEY ESSEBOOM prácu JIŘÍHO KYLIÁNA/ Nederlands Dans Theatre, Holandsko.

Ako paralelnú líniu ponúka workshopy GYROTONIC®method a pohybovej analýzy s bývalým tanečníkom Scapino Ballet Company/ NL  RÓBERTOM HLATKÝM.

WORKSHOPY A PREDNÁŠKY

SHIRLEY ESSEBOOM/ Holandsko – oprávnená naštudovávať repertoár JIŘÍHO KYLIÁNA, bývalá členka NDT1, pedagóg klasického tanca

RÓBERT HLATKÝ/ Holandsko – zakladateľ Movement Re-training center Rotterdam, GYROTONIC®method

PODMIENKY PRE REGISTRÁCIU

Workshop so Shirley ESSSEBOOM 

Úroveň: pokročilí (študenti konzervatórií/ poslucháči VŠ so študijným odborom Tanečné umenie/ členovia nezávislých zoskupení s vysokou znalosťou klasického a moderného tanca)

Workshop s Róbert HLATKÝ

Úroveň: začiatočníci, mierne pokročilí a pokročilí  

PRIHLÁŠKA – povinná registrácia

Na workshopy sa môžete prihlásiť do 03.03. 2020 formou registračného formulára:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSduQNPSPB8oz3vMxLZwvHsSJf4UrelNvY_YUhcDKrtRP5Jz2Q/viewform?usp=sf_link

Na odborné prednášky registrácia nie je nutná.

Po registrácii Vám prepošleme emailom organizačné pokyny.

Program workshopov viď príloha.

ŽIVOTOPISY

Shirley Esseboom

Tanečníčka, tanečná pedagogička, asistent J. Kyliána

Vyučuje klasický tanec a repertoár Jiřího Kyliána v súboroch a školách ako Nederlands Dans Theater I a NDT II, Gothenborg Ballet, Norský Národný Balet či Royal Conservatory v Haagu. Narodila sa v holandskom Haagu, kde na Royal Conservatory získala tanečné vzdelanie. Svoju tanečnú kariéru odštartovala v roku 1993, keď nastúpila do Nederlands Dans Theater II. V roku 1997 bola požiadaná, aby prešla k hlavnému súboru, Nederlands Dans Theater I. V roku 1998 získala ocenenie „Aanmoedingings Prijs“ od nadácie Stichting Dansersfonds '79. Od rovnakej nadácie získala o 10 rokov neskôr, v roku 2008, ocenenie za zásluhy „Prijs van Verdienste“. Tanečné grémium Holandského divadla a Concert Hall Management Association VSCD udelilo Shirley cenu Golden Swan (Zlatá labuť). Grémium tak ocenilo jej jedinečnú tanečnú techniku, ktorá jej tanec vyniesla na najvyššie dosiahnutú úroveň. V roku 2003 odišla z NDT do Les Ballets de Monte Carlo, v ktorom pracovala s režisérom a chorografom Jeanem-Christophem Maillotem. Nasledujúcí rok sa vrátila do Nederlands Dans Theater, kde tancovala až do júla 2009. Behom svojej kariéry Shirley vytvorila mnoho originálnych diel s mnohými choreografmi, medzi inými s Jiřím Kyliánom, Wiliamem Forsythom, Mats Ekom, Hans van Manenom, Johan Ingerom či Eduardom Lockem. Od roku 2005 je hosťujúcim pedagógom na Royal Conservatory v Haagu. Vyučuje klasický tanec a Kyliánov repertoár v rôzných renomovaných tanečných súboroch vrátane Nederlands Dans Theater I a II, Royal National Ballet v Nórsku a balete v Göteborgu. V rokoch 2008 a 2009 vyučovala na kurze Maximum Dance v Haagu. V  2010 naskúšala choreografiu Šesť tancov od Jiřího Kyliána s ITDansa v Barcelone. V Čechách nastudovala choreografiu Un Ballo Jiřího Kyliána s baletom Jihočeského divadla v Českých Budějoviciach (balet viedol Attila Egerházi- v súčasnosti riaditeľ Székesfehérvári Ballet Szinház v Maďarsku).

 

HLATKÝ RÓBERT

·      Majiteľ a zakladateľ pohybového rekvalifikačného centra Movement Re-Training Centre Rotterdam, Holandsko

·      Absolvent Taneční konzervatoř  v Prahe (pedagóg Andrej Halász). 

·      Bývalý sólista Scapino Ballet Rotterdam, NL

·      Pedagóg klasického tanca a pohybovej analýzy na Codarts (University of Arts ) v Rotterdame/ NL. 

·      Koordinátor zdravia v Codarts. 

·      GYROKINESIS®master trainer

Róbert Hlatký sa špecializuje na školenie profesionálnych tanečníkov a športovcov, pohybovú techniku, uvedomovanie si tela, psychológiu výkonu, prevenciu úrazov a zotavovanie sa z úrazov. Od roku 2001 získal certifikát o mechanike tela ako hlavný tréner GYROKINESIS®master trainer. V súčasnosti je zapojený do programu GYROTONIC®master trainer program. 

V roku 2010 založil Movement Re-Training Centre, aby sa podelil o svoju vášeň a vedomosti z odbornej prípravy, ako aj o svoje terapeutické skúsenosti na podporu fyzického a duševného zdravia. Róbert úspešne využíva svoje skúsenosti s metódou GYROTONIC®method, tanečnou terapiou a pedagogickými schopnosťami pri zlepšovaní fyzickej výkonnosti a liečbe stavov pohybového aparátu u širokého spektra klientov počas celého života.

PROGRAM WORKSHOPOV Vám bude zaslaný po online registrácii na Vami zadaný email.